Poczucie bezpieczeństwa. Kompleksowa obsługa firm

Poczucie bezpieczeństwa. Kompleksowa obsługa firm

Źle dobrany i kosztowny kredyt, chybiona polisa, kłopoty prawne - koszmary każdego przedsiębiorcy. A przecież można ich uniknąć.

Przedsiębiorca, który chciałby być na bieżąco ze zmianami w prawie, musiałby każdego dnia roboczego (!) czytać 127 stron dokumentów przez 4 godziny i 15 minut - wyliczyła firma outsourcingowa Grant Thornton. A powinien być, bo brak znajomości prawa może być kosztowny i dla niego, i dla jego firmy. Gdyby chciał szukać w bankach kredytu na najkorzystniejszych warunkach, musiałby temu zajęciu poświęcić resztę czasu. Na szukanie najbardziej korzystnych form ubezpieczenia dla firmy, jej taboru, środków produkcji, pracowników, mienia - brakło by mu czasu. Niewiedza, nieznajomość, brak orientacji w tzw. otoczeniu biznesowym może być dla istnienia każdego przedsiębiorstwa zagrożeniem, a z pewnością generuje straty finansowe. A tych można uniknąć, o czym przekonuje Kazimierz Ożóg, właściciel i prezes zarządu firmy doradczej MAGUS z siedzibą w Rzeszowie.

- Przy czym dla przedsiębiorcy jesteśmy tym bardziej przydatni, że możemy zapewnić mu pomoc doradczą w wielu dziedzinach: od prawnej poczynając, na księgowej kończąc - wylicza prezes Ożóg. - I jeszcze znacznie więcej.

Wielokrotnie był świadkiem tego, jak nieprzygotowana sukcesja firmy z ojca na dzieci kończyła się upadłością właśnie dlatego, że nie była przygotowana. Jak nieprzemyślane dobrana polisa okazuje się być w trudnej sytuacji dla firmy nie wybawieniem, a tragicznym rozczarowaniem, bo dopiero w obliczu dramatu okazuje się, że nie chroni przed tym, przed czym - sądził przedsiębiorca - miała chronić. Jak biznesmen marnotrawi pieniądze i czas ubiegając się o kredyt, który mógłby pozyskać taniej, szybciej i bezpieczniej. MAGUS ma chronić przed pułapkami prawnymi, podatkowymi, księgowymi, ubezpieczeniowymi. Księgowi firmy MAGUS potrafią doradzić i zoptymalizować koszty klienta. I to w taki sposób, by optymalizacja nie wpłynęła negatywnie na zdolność kredytową przedsiębiorcy, o czym zwykle „firmowa” księgowość etatowa albo nie ma pojęcia, albo nie wie, jak takie możliwości prawne można zastosować.

- Owszem, przedsiębiorcy często korzystają z doradztwa księgowego, kredytowego, ubezpieczeniowego, z zewnętrznej pomocy prawnej, bo niedużej firmy nie stać na stały sztab prawników - zauważa prezes Ożóg. - Tylko czynią to w sposób wybiórczy, incydentalny, w sytuacji, kiedy zmuszeni są skorzystać z takiej pomocy. Tymczasem my oferujemy stałą i kompleksową opiekę w sposób zsynchronizowany.

Podaje przykład: przedsiębiorca szuka możliwości kredytowej, wydaje mu się, że znalazł najlepszą, bo najtańszą ofertę. Najlepszą z pozoru, bo okazuje się, że niekoniecznie dostosowana jest do profilu działalności, skali funkcjonowania firmy, jej statusu prawnego. W sytuacji skrajnej doświadcza dramatu, gdy okazuje się, że w chwili dekoniunktury nie jest w stanie spłacać rat kredytowych, co może doprowadzić do upadłości firmy. Specjaliści w firmie MAGUS znajdą mu kredyt na najkorzystniejszych warunkach, w dodatku zabezpieczony polisą, która uchroni przedsiębiorcę przez takimi problemami.

- W ten sposób oferujemy klientowi nie tylko najkorzystniejsze rozwiązania, ale i poczucie bezpieczeństwa - zapewnia prezes Ożóg. - W razie potrzeby także pomoc prawną.

Co istotne, MAGUS oferuje nieodpłatne (!) przeprowadzenie analizy finansowej i prawnej firmy klienta, czego efektem ma być przyjęcie najbardziej korzystnej dla niej strategii kredytowej, podatkowej lub ubezpieczeniowej. A często bywa: tego wszystkiego jednocześnie. I na tym polega - podkreśla prezes Ożóg - siła firmy MAGUS - na kompleksowości. I na permanentności takiej opieki, a nie na incydentalnej pomocy. A zainteresowanym MAGUS podpowie jeszcze, jak zaskakująco korzystnie i bezpiecznie zainwestować wolny kapitał.

Autor: Nowiny24
Źródło: http://www.nowiny24.pl/strefa-biznesu/liderzy-regionu/a/magus-czyli-poczucie-bezpieczenstwa-kompleksowa-obsluga-firm,13029928/
Zobacz również

Zainteresowany? Podaj nam swój numer. Oddzwonimy!

Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę MAGUS Sp. z o.o. z siedzibą w (35-025) Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 12, w celu świadczenia usług ubezpieczeniowych, kredytowych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz na podstawie Art. 9 ust.1 lit. h ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. aż do momentu wycofania zgody. Jestem świadoma/świadomy, że moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

Potwierdzam, że zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawie do ich sprostowania, usunięcia (prawo do bycia zapomnianym), ograniczenia przetwarzania, prawie do przenoszenia danych, prawie wniesienia sprzeciwu, prawie do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Informujemy, że Administratorem zbieranych danych osobowych jest MAGUS Sp. z o.o., gdzie zbierane są i zabezpieczane dane. W sprawie przetwarzanych przez nas danych osobowych, może się Pani/Pan skontaktować z nami pisząc na adres: rodo@magus24.pl lub dzwoniąc na nr. tel. +48 22  35 000 13.

Magus24